Автохімія та автокосметика

+38 (057) 781 64 46 / +38 (050) 24 004 24 / +38 (068) 085 42 85
Де купити

Як і чим змастити ланцюг велосипеда

Навіщо треба змащувати ланцюг велосипеда? Як правильно змастити ланцюг велосипеда, фото  

Навіть досвідчені власники двоколісного транспорту не завжди знають, як змастити ланцюг велосипеда, яке мастило купувати і, головне, як правильно це зробити. А аматорам і зовсім складно розібратися в цьому питанні.

Давайте поміркуємо.


Продукція Piton для велосипедів   Змащувальна продукция від Piton      
Навіщо треба змащувати ланцюг велосипеда?

Під час роботи ланцюг перебуває у постійному терті з ланцюговими зірочками, касетами та роликами перемикання швидкостей. Це призводить до зношування всіх частин механізму. Не змащений вчасно ланцюг може причининити скрегіт, ривки під час руху, некоректну роботу перемикання швидкостей.

Чому важливо зробити правильний вибір мастильного матеріалу і знати, чим змастити ланцюг велосипеда?

  • Ланцюг впливає на коректне перемикання передач і безпеку водіння.
  • Правильно підібране мастило рівномірно розподіляється по ланцюгом і забезпечує плавне ковзання.
  • Якщо мастило підібране неправильно (дуже рідке або дуже густе), неможливо уникнути налипання на ланцюг дорожнього пилу і бруду.


Усі мастила розподіляються на сухі та липкі. Сухе мастило ще називають тефлоновим, або мастилом із ПТФЕ.

Cухе мастило використовується влітку, у спекотну і суху погоду, в умовах їзди ґрунтовими шляхами, де немає асфальту, багато камміння та пилу. Використовуючи сухе мастило в подібних умовах, Ви убезпечите свій ланцюг від додаткового налипання пилу.


Липкі мастила застосовують під час їзди восени, ранньою весною, у вологому кліматі, у дощову погоду, за низьких температур. Ці мастила мають водовідштовхувальні властивості, не змиваються водою і характеризуються відмінною зчеплюваністю. Наразі ми готуємо велосипед до осені. Тому використовуємо липке мастило.
Змащування велосипедного ланцюга перетворюється на простий і швидкий процес завдяки тому, що мастило випускається в аерозольній упаковці. Мастило для ланцюгів в аерозолю проникає у важкодоступні місця.

Як правильно змастити ланцюг велосипеда, фото

Нам знадобляться суха серветка, очищувач гальмівних колодок PITON і липке мастило для ланцюга PITON.


Очищувач гальмівних колодок PITON

1.Очищуємо.

Скористаємось очищувачем гальм PITON. Перед нанесенням мастила ретельно очищуємо поверхню. Для очищення і знежирення ідеально підійде очищувач гальм PITON в аерозолю. Він легко видаляє вуглецеві відкладення, мастильні матеріали, смоли і нагар, а також знежирює поверхню. Струшуємо балон протягом 2-3 хвилин і з відстані 15-20 см наносимо очищувач на ланцюг.
Через 7 хвилин видаляємо сухою серветкою розчинені забруднення.


мастило для ланцюга PITON    Очищувач гальм PITON

2. Змащування велосипедного ланцюга.

Для цього нам ідеально підійде мастило для ланцюга Piton. Струшуємо балон протягом 2-3 хвилин. З відстані 20 см наносимо мастило в аерозолю на внутрішню частину ланцюга. Прокручуємо педаль, щоб мастило потрапило всередину валиків, і продовжуємо наносити його по всій довжині. Швидкість краще не перемикати. Потім протираємо зовнішній бік ланцюга та ланцюгові зірочки сухою серветкою. Мастило має залишитися тільки всередині.

 Мастило для ланцюга Piton    Мастило в аерозолю Piton


Мастило від виробника Piton

3. 
Насолоджуємось результатом.
 Вже за10 хвилин можна сідати на велосипед і їхати!

Якісне мастило від ТМ Piton